Olejowanie w wersji light, czyli regeneracja włosów z olejem z wiesiołka

Olejowanie włosów to zabieg, który jest już dobrze znany wszystkim włosomaniaczkom, fryzjerom i trychologom. Stał się popularny, ponieważ zapewnia kompleksową regenerację włosów, odżywia i ochrania pukle.

olejek-z-wiesiolka.jpgOlejowanie włosów jest ponadto bardzo proste i nie nastręcza żadnych problemów, można je wykonać w dowolnej chwili, w zaciszu własnego domu. Co więcej – olejowanie włosów można dobrać do rodzaju włosów, czasu, jakim akurat dysponujemy i tempa życia, jakie prowadzimy. Idealne olejowanie włosów (czyli takie, które zapewni włosom gruntowny „tunning”) polega na trzymaniu olejku na włosach i skórze głowy maksymalnie długo (olej będzie miał wówczas dużo czasu, aby regenerować włosy). Jeśli jednak nie masz czasu na długo trwający zabieg – możesz wybrać inną, szybszą, ale przynoszącą równie świetne rezultaty formę olejowania. Zajmuje ono mniej chwilę, ale to wystarczy, aby zapewnić włosom swoisty, odżywczy shoot, który zapewni włosom wspaniały wygląd i blask. Takie olejowanie w wersji light – szybkie i bezproblemowe – możesz robić po każdym myciu włosów. Już po tygodniu zobaczysz efekty w postaci sprężystych, pełnych objętości włosów, o domkniętych łuskach.

Poniżej przedstawiamy płukanki dla włosów osłabionych i przesuszonych, o wysokim stopniu porowatości i bardzo złej kondycji. W tym miejscu zapraszamy również do naszego zestawienia najlepszych kosmetyków do włosów i twarzy z olejkiem z wiesiołka.

Takie włosy wymagają stałego nawilżania i odżywiania oraz zabiegów, które wzmocnią ich odporność oraz zabezpieczą przed zniszczeniami. Do pielęgnacji włosów wysokoporowatych idealnie nadaje się olejek z wiesiołka, który stanowi bogactwo NNKT z grypy omega – 6, dbających i zabezpieczających zniszczone włosy. Olejek z wiesiołka zawiera też komplet witamin i minerałów, potrzebnych włosom do zdrowego wzrostu.

Płukanki z olejkiem z wiesiołka nawilżą i zabezpieczą włosy przed uszkodzeniami i urazami mechanicznymi oraz przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Powinny być one stosowane jako ostatni element pielęgnacji włosów (wykonujemy je po umyciu włosów, jako ostatnie płukanie kosmyków). Wypróbuj jedną z poniższych płukanek lub stosuj obie naprzemiennie, aby dostarczyć włosom różnorodnych składników regeneracyjnych.

PŁUKANKA LNIANA Z OLEJKIEM Z WIESIOŁKA

POTRZEBUJESZ:

1 ŁYŻKĘ SIEMIENIA LNIANEGO (NIEZMIELONEGO)

1 SZKLANKĘ WODY

1 ŁYŻECZKĘ OLEJKU Z WIESIOŁKA

Siemię lniane zawieramy szklanka wody i gotujemy przez kwadrans na wolnym ogniu. Przecedzamy i odstawiamy do ostygnięcia. Dolewamy do płukanki odrobinę wody przegotowanej, aby nie była zbyt gęsta, uzupełniamy olejkiem z wiesiołka. Całość wylewamy na włosy po ostatnim płukaniu włosów.

PŁUKANKA Z OLEJKU Z WIESIOŁKA I MIODU

POTRZEBUJESZ:

2 ŁYŻKI MIODU

2 SZKLANKI PRZEGOTOWANEJ WODY

1 ŁYŻKĘ OLEJKU Z WIESIOŁKA

Miód rozpuść w wodzie, dodaj olejek z wiesiołka i takiej płukanki użyj na włosy do ostatniego płukania włosów po myciu. Włosy staną się miękkie, błyszczące i bardziej nawilżone.

Powodzenia!

15 Komentarzy

 1. Avalina
 2. mała_ruda
 3. Justyna90
  • Kotik
 4. Agnieszka
  • Booka29
 5. ola r
 6. Magdaa
 7. Kamiii
  • Patrycja
   • Kamiii
 8. Ybakema
 9. dorisssssa
 10. Sushi
  • black_mirror

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *